• Vystúpenie sokoliarov

• Sokoliari Aquila z Bojníc nám dnes umožnili nazrieť do tajov sokoliarstva. Potešili nás krátkym kultúrnym vystúpením a predstavili nám dravce, o ktoré sa starajú. Žiaci dostali možnosť dravce pohladkať a odfotiť sa s nimi.

• Máj, máj, zelený máj

• V mesiaci máj sme si s deťmi priblížili zvyky a tradície súvisiace s príchodom leta. Mezi najznámejší zvyk patrí stavanie mája a dodržiava sa dodnes. Deti sa naučili spievať pieseň Sadíme my máje, uplietli si venčeky z púpav a zahrali sa rôzne lúčne hry, ktorými si deti ešte donedávna krátili čas. Taktiež sa oboznámili s pranostikami, ktorými sa riadili naši predkovia.

• MEDZINÁRODNÝ ŠPORTOVÝ VYZÝVACÍ DEŇ

• Tento deň sa uskutočňuje na medzinárodnej úrovni od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Organizujú sa  športové podujatia, ktorých cieľom je vyzvať čo najväčší počet ľudí k pohybovej aktivite trvajúcej minimálne 15 minút a zároveň ich tým inšpirovať, aby každý deň boli fyzicky aktívni.

Do tejto výzvy sme sa zapojili aj my v školskom klube rôznymi pohybovými aktivitami a pridali sa k nám aj žiaci na vyučovaní so svojimi p. učiteľkami.

• Blahoželáme

• Tomáš Vereš získal cenu riaditeľa školy vo výtvarnej súťaží Memoriál M.R.Štefánika s témou Nebeské divadlo.

Prajeme mu veľa úspechov a tvorivých nápadov.

• ŠKD/BEHOM K ZDRAVIU!

• Výborným pohybom k zdraviu je aj beh. My sme si v ŠKD zabehali na lúke formou rôznych naháňačiek a hry na Slepú babu.

• ŠKD / KLOBÚČIK,HOP!

• Zábavnými, športovými súťažami s využitím značkovacích klobúčikov a malých loptičiek pod hore uvedeným názvom sme si pripomenuli SVETOVÝ DEŇ - POHYBOM K ZDRAVIU. Cieľom tohto dňa je zvýšenie povedomia o zdravom životnom štýle založeného na dostatku primeraného pohybu.