• ŠŤASTNÉ A VESELÉ  prajeme....

• Vianoce krásne a čisté ako sneh,

na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.

Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,

všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.

Nielen na Vianoce a na Nový rok,

ale počas všetkých dní.

Zamestnanci školy a žiaci želajú úspešný a šťastný nový rok.

• Oznámenie o poskytnutí RIADITEĽSKÉHO VOĽNA

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Konská oznamuje žiakom školy a ich zákonným zástupcom, že rozhodla o poskytnutí voľna podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na deň 22.12.2022.

Riaditeľské voľno bude poskytnuté z dôvodu šetrenia energiami. V uvedený deň nebude v prevádzke MŠ, ŠKD a ŠJ. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu hodín od 9.1.2023.

Mgr. Monika Vysoká - riaditeľka školy

Zverejnené: 18.12.2022

• Vianoce v škole

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami prebiehal vo 4. ročníku netradične. Žiaci vypracovali pracovné listy s vianočnou tematikou, dozvedeli sa o tradícii vianočných oblátok. Z pomarančov, jabĺčok a klinčekov si vyrobili pekné dekorácie, ktoré rozvoniavali po celej triede. Deti si doniesli občerstvenie, ktorým sa počas celého dňa hostili a ako každý rok, bol nachystaný vianočný punč s ovocím, ktorý nachystali pani kuchárky. Na záver dňa sme si pozreli peknú rozprávku Popoluška.

• BLAHOŽELÁME

• Žiaci 2. ročníka sa celoročne venujú ENVIROtémam. Okrem iného aj usilovne pracujú na zadaniach v časopise ENVIRÁČIK, čo im prinieslo aj zaslúžené ocenenie. Získali diplomy a zaujímavú knihu, ktorú si spoločne prečítajú na hodinách čítania.

LEN TAK ĎALEJ!

• VIANOČNÁ HODINA ANGLIČTINY

• Kto nosí deťom darčeky? Je to Ježiško alebo Father Christmas?

Na tieto a mnohé iné otázky sme spolu hľadali odpovede na špeciálnej, VIANOČNEJ, hodine angličtiny!

• Viem, čo zjem - Hygiena potravín

• Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do projektu „Viem, čo zjem,“  ktorý patrí do celosvetového programu Nestlé Healthy Kids. Projekt prináša spoločnosť Nestlé Slovensko v spolupráci s odborným garantom Úradom verejného zdravotníctva SR. Zapojením školy do projektu „Viem, čo zjem“ získajú žiaci 3. – 6. ročníkov cenné vedomosti o význame zdravého stravovania. Zábavnou formou si osvoja zásady správnej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín a v správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania. Cieľom projektu je tiež oboznámiť žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša. Projekt sa skladá z viacerých tém.

Žiaci 4. ročníka sa venovali prvej lekcii - Hygiena potravín, kde sa oboznámili s problematikou správneho skladovania potravín. Naučili sa, ako najlepšie rozmiestniť potraviny v chladničke a naopak, ktorým potravinám vyhovujú izbové teploty. Dozvedeli sa, ako narábať s potravinami pred ich prípravou, čo by si mali všímať na obaloch potravín (zloženie, dátum spotreby a minimálna trvanlivosť) a prečo je dôležité mať čisté ruky za každých okolností. Nadobudnuté vedomosti si vyskúšali aj v praktických činnostiach- triedili potraviny do skupín- spotrebujte do alebo minimálna trvanlivosť, na jednodruhové a viacdruhové.

• ŠKD / ČITATEĽSKÁ GRAMOTNOSŤ

• Významné miesto v činnosti ŠKD zaujímajú aktivity rozvíjajúce čitateľskú gramotnosť. Prostredníctvom nich deti získavajú zručnosti v tejto oblasti. Takouto aktivitou bola aktivita VIANOCE. Mladšie deti najskôr usporiadali obrázky z rozstrihaného leporela. Staršie deti prečítali text a všetci spoločne ho priradili k daným obrázkom. Deti na záver vymysleli koniec príbehu.

Pokračovaním aktivity bola výroba jednoduchej bábky s postavou z tohto príbehu, pomocou ktorej si celý dej prerozprávali a zahrali.

• Poďakovanie

• Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým šikovným rodičom, organizátorom a najmä rodičovskej rade za prípravu a uskutočnenie VIANOČNÝCH TRHOV, za ich prácu a ochotu urobiť niečo pre druhých, potešiť ich a krásne vianočne naladiť. Výťažok z vianočných trhov bude použitý opäť ako každý rok pre deti a žiakov ZŠ s MŠ

• Vianočný koncert

• V stredu 14.12.2022 sme sa zúčastnili vianočného koncertu v sále OÚ Konská. Koncert si pripravili žiaci ZUŠ z Rajca. Okrem krásnych vianočných skladieb sa žiaci oboznámili s rôznymi hudobnými nástrojmi a ich zvukmi. Niektorí žiaci mali možnosť dirigovať orchester, čo sa im veľmi páčilo. Ďakujeme za príjemnú vianočnú atmosféru.

• Mikulášsky deň

• Sviatok sv. Mikuláša je obľúbený najmä deťmi, ktoré sa v tento deň tešia na obdarovanie sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do obloka a ráno si v nich nájsť milé prekvapenie. My sme v škole oslávili tento deň netradične. Žiaci dostali darček od Rady rodičov a navštívili sme kino v Žiline, kde sme si spoločne pozreli rozprávku Neobyčajný svet.