• Fašiangový čas

• Fašiangové či karnevalové obdobie sa považuje za prechod medzi zimou a jarou - je to čas maškarných zábav a plesov. Toto obdobie sme oslávili aj so žiakmi v škole netradičným vyučovaním v maskách.

• Všetkovedko- vyhodnotenie

• Dňa 30.11. 2022 sa uskutočnila celoslovenská súťaž Všetkovedko. Štartovné bolo 5€. Prihlásení žiaci riešili úlohy z prvouky, vlastivedy, prírodovedy, slovenského a anglického jazyka, matematiky, informatiky, hudobnej a výtvarnej výchovy. Vyhodnotenie súťaže bolo v januári. Kto sa zaradil vo svojej kategórii medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, získal titul a diplom VŠETKOVEDKO a peknú cenu. Ostatní získali titul a diplom VŠETKOVEDKOV UČEŇ a malú spomienku na súťaž.

Kategórie:

Všetkovedko 2- zapojilo sa 8 žiakov, 3 získali titul Všetkovedko a 5 získali titul Všetkovedkov učeň

Všetkovedko 3- zapojilo sa 6 žiakov, 1 získal titul Všetkovedko a 5 získali titul Všetkovedkov učeň

Všetkovedko 4- zapojilo sa 14 žiakov, 4 získali titul Všetkovedko a 10 získali titul Všetkovedkov učeň

Všetkým zúčastneným gratulujeme!

• BLAHOŽELÁME

• Dňa 23. 01. 2023 sa v Centre voľného času Žilina konalo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti ŠALIANSKY MAŤKO.

Našu školu v 1.kategórii reprezentovala žiačka 2. ročníka Kristínka Kardošová s povesťou BABA JAZYČNICA.

Kristínka natoľko zaujala porotu, že sa jej rozhodla udeliť 1. MIESTO a  postup do krajského kola.

Kristínke blahoželáme a prajeme nech jej to recituje aj v krajskom kole.

• ŠKD/CVIČÍME-RADOSŤ TELU ROBÍME!

• Aj keď nám január nedoprial sneh a často prší, pohybovým aktivitám sa nevyhýbame. Cvičiť, hýbať sa môžeme aj vo vnútri. Deti si pri hrách rozhýbu celé telo, kompenzujú si doobedné sedenie v škole. Aj takto ich vedieme k pravidelnému pohybu.

• OZNAM ŠJ

• Vážení rodičia,

výška príspevku za stravovanie v školskej jedálni s platnosťou od 01. 01. 2023 sa zvyšuje. Cena stravného lístka: I. stupeň ZŠ (roč. 1-4): od 1.1.2023 : 1,80€ / 1 obed.

Cena zahŕňa zvýšenú sumu na nákup potravín a príspevok na režijné náklady na jedlo.

Príspevok zákonného zástupcu žiaka na nákup potravín na jedno jedlo pre žiaka základnej školy podľa Finančného pásma A je spolu 1,50 € – 2. pásmo z finančných pásiem nákladov na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov s účinnosťou od 01.01.2023.
            Okrem príspevkov na nákup potravín zákonný zástupca žiaka hradí aj čiastočné režijné náklady vo výške 0,30 € v úhrne na stravu na jeden deň.

Zverejnené: 7.1.2023