• ŠKOLSKÝ PLES

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že už sú v predaji vstupenky na ŠKOLSKÝ PLES. Bližšie info na plagáte.

• Oznam - RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Vážení rodičia,

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Konská Vám oznamujem, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, poskytujem žiakom z prevádzkových dôvodov RIADITEĽSKÉ VOĽNO v dňoch 21.12.2023 a 22.12.2023.

Zároveň Vám oznamujem, že uvedené dni nebude v prevádzke ŠJ, ŠKD a MŠ. Vyučovanie a prevádzka v škole bude obnovená  08.1.2024.

• VIANOČNÁ NÁLADA

• Atmosféru blížiacich sa Vianoc sme si vychutnali aj u nás v škole.

Ozdobili sme stromček, pripravili občerstvenie, obdarovali sa navzájom darčekmi, zaspievali vianočné piesne a koledy.

S úsmevom a spokojnosťou na tvári sme ukončili jeden zo školských  predvianočných dní.

• Poďakovanie

• Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí svojou účasťou podporili akciu SLOVENSKO SPIEVA KOLEDY 2023.

Pred Obecným úradom v Konskej sme si spoločne zaspievali 6 známych kolied a v príjemnej atmosfére pri teplom čaji  strávili ďalší adventný večer.

• POZVÁNKA - Slovensko spieva koledy 2023

• Milí rodičia, starí rodičia a príbuzní detí našej školy!

Srdečne Vás pozývame na  krásnu akciu "Slovensko spieva koledy 2023".                                                                                                    KEDY?     V stredu 13. decembra 2023 o 18.00 hod.                                                                                                 KDE?       Pred Kultúrnym domom v Konskej.

V jeden deň a v rovnakú hodinu si na celom Slovensku zaspievame šesť známych kolied.

1. Nesiem vám noviny, počúvajte!

2. Narodil sa Kristus Pán

3. Poďme bratia do Betléma

4. Jak si krásne, Jezuliatko

5. Do hory, do lesa, valasi

6. Tichá noc

Príďte a zažite so svojimi deťmi čarovný čas adventu.

• Relaxačné cvičenia

• Dôležitou súčasťou nášho každodenného života je aj relaxácia. Relaxačné cvičenia chránia naše zdravie, a preto by sme mali nájsť rovnováhu medzi povinnosťami a oddychom. Aj v škole, pri plnení školských povinností, striedame prácu s oddychom, ktorý máva rôzne podoby. Či už ide o čítanie zaujímavej knihy, počúvanie či pozeranie rozprávky, prechádzku v prírode spojenú s jej pozorovaním, o vnímanie obrazu a hudby, cvičenie s hudbou, pohybové aktivity, relaxačné omaľovánky, rôzne hry, cvičenia s krátkymi básničkami, hudobné činnosti – každý si môže vybrať, čo mu najviac vyhovuje, aby sa nabil novou energiou a pozitívnymi myšlienkami.

• Vôňa vianočnej atmosféry

• Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií a jedna z nich je aj pečenie medovníkov. Medovníčky patria k typickým dobrotám, ktoré zdobia naše stoly počas najkrajších sviatkov v roku.

Najskôr sme sa so žiakmi na hodine pracovného vyučovania porozprávali  o prichádzajúcich vianočných sviatkoch a remeslách, ktoré s nimi súvisia. Jedno z remesiel – medovnikárstvo – si vyskúšali aj naši tretiaci. Upiecť medovník nie je veru jednoduché!

Vyhrnuli sme si rukávy a mohli sa pustiť do práce. Cesto sme vyvaľkali a s radosťou vykrajovali medovníkové figúrky. Aj tety kuchárky nám pomohli a do zlata nám medovníky upiekli, aby sme si na nich mohli pomaškrtiť na Vianočnom krúžku Vševedka.

• Mikulášsky deň

• Sviatok sv. Mikuláša sme so žiakmi oslávili návštevou kina v Žiline. Zažili sme úžasnú atmosféru a vyčarili  úsmev na tvári všetkých žiakov. Spoločne sme si pozreli rozprávku Teddyho Vianoce. Tento darček žiaci dostali od ZRŠ, za ktorý im veľmi pekne ďakujú.

• RELAXAČNÉ HRY V ŠKD

• Deti si po vyučovaní potrebujú oddýchnuť od školských povinností a zrelaxovať sa, či už pohybom, hrou alebo rôznymi záujmovými činnosťami. Relaxačné hry sú jednou z možností, ako vieme u detí navodiť pocit uvoľnenia a zároveň v nich vzbudiť záujem o činnosť.